Mobil Ev Ne Demek? Mobil evler, prefabrik ev çeşitlerinden biri olarak bilinmektedir. Standart prefabrik evlerden farklı olarak altyapı gereksinimi duymazlar. Bir yerden başka bir yere taşınabilir şekilde yapılmaktadırlar. Mobil evler en çok inşaat izni olmayan arsalar üzerinde ev yapabilmek için tercih edilen yapılardır. Altyapı gerektirmedikleri için inşaat izni şartı da aranmaz. Konteyner evler en basitinden bir mobil ev türüdür. Mobil evlerin mutlaka tekerlekli olması gerekmez, önemli olan römork üzerinde taşınabilecek şekilde tasarlanıp yapılmalarıdır. Tekerlekler üzerinde olan modelleri ise doğrudan bir çekici yardımı ile istenilen bölgeye taşınabilirler.

Mobil evler; sadece taşınabilir açıdan değil, yapılaşma izni olmayan arazilerinizde kolayca konumlandırabileceğiniz bir ev çeşididir. Mobil evlerin inşaat iznine tabi tutulmasının nedeni ise alt yapıya ihtiyaç duyulmamasıdır. Bu sebeple Mobil Evlerinizin için gereken elektrik, temiz su ve atık su depolarının tarafınızdan sağlanması gereklidir. Devam eden inşaatınız veya uzun sürecek olan bağ bahçe işleriniz için en yakın bölgeye mobil eviniz ile yerleşim yaparak işlerinizi hızlandırabilirsiniz. Konaklama açısından oldukça rahat ve kullanışlı olan mobil evleri rahatlıkla yer olarak kullanabilmeniz mümkün. Genellikle inşat firmalarının ofis için sıkça tercih ettiği bir yapıdır.

Her açıdan size pratik bir yaşam imkânı sunan taşınabilir yapıları hangi amaçla kullanacağınız ise önemli bir husustur. Buna göre mutfak, yatak odası, duş ve tuvalet gibi alanlara yer olması gerekmektedir. Son derece kullanışlı ve pratik olan taşınabilir evler, mimari dokunuşlarla estetik ve şık bir görünüme sahiptir. Bir ya da iki kişi için oldukça yeterli bir yaşam alanı sağlayan ve dört mevsim kullanılabilen bu evler yatırımcılar içinde cazip bir seçenek olmaktadır. Mobil Karavan Evler günümüzde Batı’da (Amerika, Avrupa gibi ülkelerde) çok popüler bir hal almışken, bizde sizlerle bu evlerin modellerini paylaşmak istedik, eğer talebi çok olursa sizler için bizde bu konuda üretime başlayacağız. Bu evlerin en önemli özelliği imar ile ilgili bir probleminizin olmaması arsanız tarla veya sit alanı olsada bu evlerde gönül rahatlığı ile yaşayabilir isterseniz başka bir arsanızda’da kullanabilirsiniz. Ayrıca bu evler isterseniz tamamiyle anahtar teslim olmaktadır, ekstradan enerjiyi problemide solar güneş enerjisiyle çözümlenebiliyor. Su için bir depo koymanız yeterli olacaktır.

Kaynak:
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/luks-tiny-house-evler/
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/tiny-house-evler-nasil-isinir/
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/tiny-house-neden-tercih-ediliyor/
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/yalitimli-tiny-house/
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/tasinabilir-evlerde-son-trendler/
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/tiny-house-omru-ne-kadar/
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/neden-tiny-house-almaliyim/
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/tiny-house-ici-nasildir/
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/tiny-house-evlerin-avantajlari/
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/sile-tiny-house/
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/tiny-house-evlerde-elektrik-kullanimi/
https://www.trainertinyhouse.com/haberler/tekirdag-tiny-house/

En iyi tiny house , tekerlekli ev ve küçük evler https://www.trainertinyhouse.com adresinde

En iyi tiny house , tekerlekli ev ve küçük evler https://www.trainertinyhouse.com adresinde